HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

Hastane Tabelası

09.11.2018
722
Hastane Tabelası

Hastane Tabelası

Hastane tabelası olarak üretimi yapılan birçok model bulunmaktadır. Bu tabelalar hastanelerin kurumsallığını göstermektedir. Ayrıca tabelalarla reklam da yapmış olmaktadırlar. Tabelaların üzerinde hastanenin ismi ve hastanenin logosu yer almaktadır. Tabelada kullanılan renkler ise hastanenin kurumsal renklerine göre değişmektedir. Tabelalarda görselliği ön plana çıkaracak, fark edilebilmesini sağlayacak malzemeler kullanılmaktadır. Genellikle aynı modelde tabela kullanılmaktadır. Farklı tasarımlar bu tür tabelalar için kullanılmamaktadır. Bazı şartlara dikkat ederek, tek tip üretilerek hazırlanmış olan tabelaları kamu hastaneleri kullanmaktadır. Özel hastanelerde bu durum söz konusu değildir. Özel hastaneler kendi kurumsal kimliklerine uygun olan istedikleri tabelaları yaptırabilmektedirler. Devlet hastanelerinde genellikle düz fon kullanılarak beyaz zeminin üzerine siyah ya da kırmızı renklerde yazılmaktadır. Rahat okunmasını sağlamak için düzen yazı tercih edilmektedir. Özellikle beyaz zemin kullanılarak hastanenin temizliği temsil edilmek istenmektedir.

Hastane Tabelası

Genel olarak hastane tabelası için komposit oyma tabelalar, pleksi kutu harf tabelaları, alüminyum tabela, ışıklı pleksi tabelalar, çatı ve yönlendirme tabelaları kullanılmaktadır. Hastane tabelasının kaliteli olması hastanenin profesyonelliğini yansıtmasından dolayı oldukça önemlidir. Rengi solmuş, ışıklandırılması kötü veya yetersiz olan, görsellik arz etmeyen tabelaların kullanılması kişilerin hastaneye karşı görüşlerinde olumsuzluk yaratabilmektedir. Bu yüzden kaliteli malzeme kullanılarak üretilmiş, sağlam bir montaj yapılmış ve görselliği ön planda olan tabelalar tercih edilmesi hastaneye karşı olan yorumları da etkilemektedir. Firmaların internet sitelerinde görsel örneklerini bulabilirsiniz. Bu örnekler size fikir vererek karar vermenizi kolaylaştırmaktadır.

Farklı türden tabela çeşitleri hastanenin içinde ve dışında yer alabilmektedir. Her alana uygun şartlar göz önüne alınarak hastane tabelası yaptırılmaktadır. Özellikle ilk dikkat çeken bölge olan hastanenin ana girişinde, totem ya da pilon tabelalar kullanılmaktadır. Kamu hastanelerinde tabelalar için teknik şatların belirlenmesinden dolayı bu şartlara uyan tabelaların kullanılması gerekmektedir. Şartlara aykırı olan tabelaların kullanımında, denetlemeler sonucunda maddi cezalar ya da yeniden yapılması gibi uyarılar gelmektedir. Tekrar yaptırılması istenen tabelalar için hastaneye ekstra maliyet çıkmaktadır. Kamu hastaneleri düz ve sade bir tabela kullanabilirken, özel hastanelerde süslü, parlak ve ışıklı tabelalar kullanılmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: