HEMEN ARAKONUM
Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi No:59/G Malteper/İSTANBUL
trende

inşaat Tabelası

09.11.2018
inşaat Tabelası

inşaat Tabelası

inşaat tabelası, genel olarak inşaat yapılan ortamda inşaatın önlerinde bulunmaktadır. Tabelanın üzerinde inşaatı yapan firmanın bilgileri, yapılan inşaat türüyle ilgili bilgilerin ve ruhsatın bulunduğu tabelalardır. Bu tabelanın haricinde birde inşaat alanında uyarı ve bilgilendirici yön tabelaları bulunmaktadır. İnşaatlara tabela yaptırmak için alanında uzman kişiler tercih edilerek sipariş verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış yapılmış olan tabelalar inşaat alanında kişilere yardımcı olamamaktadır. Tabela yaptırırken seçmiş olduğunuz firmanın kullandığı malzemelerin kalitesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Yaptırdığınız tabelanın açık hava şartlarında oluşabilecek zararlara karşı dayanıklı olması gerekmektedir.

inşaat Tabelası modelleri

Genellikle üretimi yapılırken metal, vinil, plastik zeminli çeşitlerden biri kullanılarak seçilen zeminin üzerine dijital baskı veya folyo kesim ile inşaat tabelası hazırlanmaktadır. Tabelayı yaptıracak olan kişinin belirlediği ölçülerde ve aynı şekilde kullanacak olan kişinin, inşaat alanında belirlediği yere montajı yapılmaktadır. Uyarı levhası ve inşaat yönlendirme tabelaları da inşaatlarda kullanılan diğer çeşit tabelalardır. Tabelayı yapan firmaların online sitelerinde yer alan bilgilerden ve örnek tabela resimlerinden bilgi edinebilmektesiniz. İnşaat alanının özelliği ve konumu da ön planda tutularak tabela modeli belirlenmelidir. Genellikle üretimini yapan firmalar kullanılan malzemenin çeşitliliğine ve tabelanın ölçülerine göre fiyat vermektedirler.

Tabelanın üzerinde yer alan bilgilerin doğru yazılmış olması oldukça önemlidir. İnşaat tabelası yaz, kış oluşan kar, yağmur, güneş gibi hava olaylarına karşı sağlam malzeme kullanılarak üretilip, sağlam bir yapıda olması gerekmektedir. Tabelayı gören kişinin merak ettiği bilgileri, tabela üzerinde bulabilmesi gerekmektedir. İnşaat alanı ile ilgili bilgi edinmek isteyen kişilerin tabela üzerindeki bilgileri okuyabilmesi için anlaşılır ve bilgi verecek şekilde yazılması gerekmektedir. İnşaat alanına gelen kişileri bilgilendirmek amacıyla kullanılan tabelaların her inşaat alanında kullanılması gerekmektedir. Çok sık tercih edilen tabela modeli kullanılacak olan ortamın özelliğine göre farklı özelliğe sahip olacak şekilde de üretilmektedir. Belirli bir kalıba sahip olan inşaatta kullanılan tabelalarda bu kalıba mutlaka uyulması gerekmektedir. Aynı zamanda reklam amacıyla da kullanılan tabelalarda gerekli açıklamalardan sonra numaralar ve inşaat firmalarının isimleri de bulunmaktadır. Kalitenin şıklığı getirmesinden dolayı kullanılan malzemelerin kaliteli tabelanın da şık bir görünüme sahip olması gerekmektedir.

—————————————————————————————————————————————————————————————–

Bu konuyu begendiyseniz iş Güvenliği Tabela konusuda dikkatinizi çekebilir !!!

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: