HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

Cam Üzeri Folyo Giydirme

14.11.2018
902
Cam Üzeri Folyo Giydirme

Cam Üzeri Folyo Giydirme

Cam Üzeri Folyo Giydirme Cam folyosu uygulaması genelde güneş alan yerler için tercih edilirken aynı zamanda özel alanların korunması içinde cam folyo giydirme uygulamalarından yararlanılır. Ayrıca cam folyo işlemi reklam amaçlı olarak kullanılmaktadır. Cam folyo giydirme işlemleri çeşitli şekiller de piyasada hizmet vermektedir. Vinil folyo afişi, delikli folyo, çizilmez cam folyo, folyo kesim, baskılı kumlu folyo, cam kumlama gibi tasarımlarla cam üzeri folyo giydirme işlemi çeşitlilik kazanır. Bu çeşitliliğin altında yatan temel sebep cam ile kaplı alanların farklılıklarıdır. Cam üzeri folyo giydirme işlemi Türkiye’nin pek çok ilinde revaçta olan bazen de sadece dekor amaçlı kullanılan, teknolojinin yeniliklerinin sanat ve zanaatla buluştuğu bir iş koludur.

Cam Üzeri Folyo Giydirme modelleri

Cam üzeri folyo giydirme işlemlerinden biri olan cam kumlama işlemine değinilecek olunursa;  normal kumlu olan folyoların rengi gri olmakla birlikte 122 cm enine sahiptir, bobinlerinin üretimi ise genelde 50 metre ile orantılıdır. Cam kumlama işlemi, vektörel şekillerle tasarlanıp geometrik logolar ve çizgileri makinelerde keserek cama uygulama işleminden ibarettir. Bir diğer çeşit olan baskılı kumlu folyo ise; hayal edilen renk ve desenlerin işletmelerin kurumsal çizgileri ile birleşerek ortaya çıkarılan folyo baskılardan oluşur. Folyo kesim ise; mağaza ya da vitrin camlarında uygulanmaktadır. Amaç; tehir ürünlerin kapatılmasını engellerken, mağazanın görselliğini zengin tutmaktır. Bu türdeki folyolar ise genelde fabrikasyon tipli cam folyolarıdır.

Amerikan cam film folyosunun en etkin özelliği, çizilmezliğidir. Çok güneş alan camlar için tercih edilirken derecesi 3 aşamadan oluşan siyah cam filmi folyosu ve aynalı cam filmi folyosu tiplerini bünyesinde barındırmaktadır. Vinil folyo afişi ise cam üzeri folyo giydirme çeşitlerinden en renkli ve eğlenceli olanıdır. Reklam ya da görsellik amaçlı kullanılan bu çeşidin kullanım alanlarına göz atılacak olunursa; dolaplar, su sebilleri, duşakabinler, kepenekler, asansör gibi alanlar, masa ya da standlar vs… yer almaktadır. Son çeşit olan delikli folyonun kullanım amacı ise yine reklamdır. Malzeme üzerine baskı yapılarak kullanılan delikli folyonun dışında reklam bulunur fakat camlar özelliğini kaybetmeden dışarıyı net bir şekilde göstermeye devam eder.

—————————————————————————————————————————————————————————————–

Bu konuyu begendiyseniz Cam Üzeri Oneway Vision Baskı Giydirme konusuda dikkatinizi çekebilir !!!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: