HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

Branda Baskı Nedir ?

30.09.2019
457
Branda Baskı Nedir ?

Branda baskı gün geçtikçe teknoloji ile beraber gelişen reklamcılık ürünlerinden biridir. Dijital baskı makineleri ile branda üzerine yapılan baskılara branda baskı isimi verilmektedir. Branda baskı nedir sualinden önce merak edilen bir diğer sual ise branda nedir sorusudur. Branda, PVC asallı olan bir malzemedir. Senerdir kullanılan bu malzemeler ilk vakitlerde tente gibi alanların malzemesi olmaktaydı. Ancak gelişen teknoloji ve reklamcılık üzerine brandalar baskılar için kullanılmaya başlandı. Öncelikle afişler şeklinde kullanım gösterildi. Üzerine yazılar yapıştırılarak afiş şeklinde kullanıldı. Son zamanlarda ise dijital baskıların vazgeçilmez ürünü haline gelmiş vaziyettedir. Brandalar kullanımları açısından oldukça fazla seçenek edilmektedir. Zira yapıları esnek ve sağlamdır. Bu arada görselliği ve ücretleri itibariyle oldukça uygundur. Brandaların renkleri beyazdır. Üzerlerine istenilen her türlü baskılar yapılabilmektedir.

Branda Baskı Ücretleri Nedir?

Brandalar kalite ve fiyat açısından oldukça seçenek edilen ürünlerdir. Bu yüzden kullanım alanları da oldukça fazladır. Gerek afiş, gerek cephe giydirme, gerekse de tabela reklamları için brandalar kullanılmaktadır. Branda baskı ücretleri metre kare hesaplanarak ölçüye göre özel olarak hesaplanır. metre kare büyüdükçe ücret daha uyguna gelmektedir. Firmamızı arayarak branda baskı fiyatı alabilir.

Branda Baskılar Nasıl Basılır?

Brandalar dijital baskı makinaları tarafından basılmaktadır. Branda üzerine solvent isimi verilen mürekkepten kullanarak dijital baskı makinalarında baskılar yapabilirsiniz. Branda üzerine mürekkep püskürterek baskılama yaptığından dolayı kuruduktan sonra üzerinden çıkmamaktadır. Çıkabilmesi için tiner benzeri malzemeler kullanılmalıdır. Dijital baskı makineleri son zamanlarda en hızlı baskılama yapabilen makinalardır. Bu yüzden en çok bu makinalar tercih edilmektedir.

Brandalar Nasıl Asılır?

Brandalar çeşitli şekillerde sağlamlaştırılarak asılmaktadır. Genişlikleri 2 santimetre ve 5 cm uzunluklarında olan kolon dikiş isimi verilen dikişler sayesinde kopması oldukça zor olan bu ürün ile dört tarafından dikilmektedir. Brandanın asılabilmesi için büyük boyuttaki branda baskılarda yüzey bölümlerine belirli aralıklar ile kolonlardan halkalar dikilmektedir. Küçük boyuttaki branda baskılarda kuş gözü denilen metal yuvarlaklar kenarlara dikilerek brandanın asılması sağlanmaktadır. Bu işlemler ile branda sağlamlaşmış ve zarar görmez hale gelmiş olacaktır. Bu işlemler baskı merkezleri tarafından yapılmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: