HEMEN ARAKONUM
Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi No:59/G Malteper/İSTANBUL
trende

Blueback Baskı

14.11.2018
Blueback Baskı

Blueback Baskı

Blueback baskı işlemlerinde kimyasal unsurlardan faydalanılırken çok titiz bir çalışma gerektirmektedir. Genellikle uygun maliyetlere sahip olmasından dolayı tercih edilen baskı türünün ismi kâğıdın arka bölümünde olan mavi renkten gelmektedir. Çoğunlukla billboardlarda kullanılan bir işlem olurken firmaların ya da ürünlerinde reklamlarının yapılabilmesini beraberinde getirmektedir. Özellikle dış mekanlarda olması istenen reklamlar için kullanıma uygundur. Rüzgâr, güneş ışınları ya da yağmurlardan etkilenmemesi içinde önemli etkenleri vardır. Dış mekanlara monte edilebilen işlemlerin sonrasında doğa koşullarına %100 uyumlu olduğu ifade edilebilir.

Mavi renkli arka plana sahip olunmasından dolayı parlaklık oranı artmaktadır. Bu sayede reklam yazısının çok daha net bir şekilde görülebilmesi sağlanır. Baskı üzerinde sadece yazı değil, logo veya resimlerde kullanılabilmektedir. Çok net bir şekilde unsurların ortaya çıkmasıyla insanların dikkati de çekilebilir. Çok uzun süreler kullanılabilir olan Blueback baskı işlemlerinde kâğıt hamuru klorinsiz ağartılmış olup kimyasal selülozdan üretilmektedir. Baskı işlemlerinde her iki tarafta da kuşe sıva kaplama bulunmaktadır. Bundan dolayı açılma ya da yıpranma durumlarının olabilmesi ihtimal dahilinde bile değildir. İstenilen boyutlarda yapılabilen baskılarda ilgi çekici bir görünümün ortaya çıkması da önem taşımaktadır. Bundan dolayı yazı puntoları çok daha büyük olabilirken görsellerin kullanımları da belirleyici olmaktadır.

Blueback Baskı modelleri

Potansiyel müşterilere hitap edilebilmesi için çok daha titiz bir çalışma gerekirken oldukça uygun maliyetli bir reklam çalışması olarak da değerlendirilebilir. Bununla birlikte firma tanıtımları ya da ürün tanıtımları yapılabilirken kullanılan kimyasal yapılı kâğıdın sağlam olması da olumsuz hava koşullarından etkilenmesini ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca yüzeye uygulama işlemi de kaliteyi belirlemektedir. Sıklaşma olmaması için yavaş bir şekilde gerçekleştirilen Blueback baskı sonrasında yırtılma ya da zedelenme olmamaktadır. EN dayanıklı baskı türü olmasından dolayı da genellikle dış mekanlar için uygundur. Reklam tabelalarında da görülen baskı türlerinden olup daha özgün tasarımlı işlevsel işlemlerde kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Mavi kaplamalı baskının sonucunda ortaya çıkacak olan işlemlerde yüksek kalite içinse gerekli kimyasalların kullanılmış olması ve tercih edilecek malzemelerde bir hayli etkili olmaktadır. Dış mekana monte edilecek şekilde yapılacak baskıların çok hızlı bir şekilde hazırlanması da acil durumlarda dahi yararlanılmasını sağlamaktadır.

—————————————————————————————————————————————————————————————–

Bu konuyu begendiyseniz Cam Üzeri Folyo Giydirme konusuda dikkatinizi çekebilir !!!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: