HEMEN ARAKONUM
Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi No:59/G Malteper/İSTANBUL
trende

Üsküdar Dijital Baskı

25.08.2021
Üsküdar Dijital Baskı

Ucuz Dijital Baskı

Ucuz Dijital Baskı materyaller üzerine baskı yapılmasını sağlayan yöntemlerden birisidir. Genellikle küçük çaplı baskı çalışmalarında uygulanır.  Ofset baskı ile kıyaslandığı zaman daha maliyetli ama ofset baskıya göre daha hızlıdır.  Ofset baskı ile dijital baskı arasındaki farklardan bahsetmek istiyorum biraz.

Aralarındaki en büyük fark dijital baskı kullanımlarında baskı kalıplarının değiştirilmek zorunda olmamasıdır. Ofset baskı makinelerinde baskı kalıpları sürekli olarak değiştirilmeli ve bu işlemler çoğunlukla manuel olarak yapılır. Buda ofset baskının basılma süresini uzatır.

Dijital baskı daha hızlı hazırlanır. Ofset baskı dijital baskıya oranla daha uygundur. Uygun olmasının nedeni ise aynı anda bir milyona yakın baskı yapılabilmesidir. Reklam amaçlı bir broşür hazırlamak istiyorsanız bunun için en hızlı ve uygunu tabi ki dijital baskıdır.

Ucuz Dijital Baskı teknolojinin değişmesi ile değişimler göstermektedir.  Dijital baskı halı, kıyafet her türlü kumaş, plastik ürünlerin tamamına dijital baskı uygulaması yapılabilir. Dijital baskı ürünlerinde günlük kullandığımız tişört, kahve fincanları, hediyelik eşyalarda da kolaylıkla üretilip kullanılabilir.

Dijital baskıda baskı yapılacak sayı az ise, zaman sınırı varsa, kalite ikinci planda ise, baskı hızı maliyetten daha önemli ise dijital baskı en avantajlı baskı çeşididir. Ama bunun tam tersini düşünüyorsanız maliyeti düşük kalitesi yüksek olsun ama hızı o kadar da önemli değilse dijital baskı yerine ofset baskı kullanınız.

Ucuz Dijital Baskı için ürün ve adet sayısı göz önünde bulundurulmalıdır. Her baskıda karar vermeden önce detaylı düşünmek önemlidir. Sayısı, ürünün kalitesi, maliyeti, baskı çeşidi her şey düşünülüp karar verilmelidir. Araştırma her konuda olduğu gibi bu konuda da önemlidir. Ne istediğimizi iyi bilmemiz gerekir. Maddi durumda çok önemlidir tabi ki. Maddiyat sınırlı ise ürünü de ona göre seçmeliyiz.

Dijital baskıda sayı sınırı yoktur. İhtiyaç ne kadarsa o kadar basılır. Basılan her bir ürünün içeriğinin bir diğerinden farklıdır. Diğer baskı yöntemlerinde olduğu gibi baskı ve kalıp hazırlık, renk ayarlama gibi bir sürece ihtiyacı yoktur. Diğer baskı tekniklerinde ilk doğru baskıyı elde edene kadar geçen süreler dijital baskıda sadece birkaç dakikadır. Tercih edilecek çok avantajı vardır.

whatsapp

whatsapp

whatsapp

—————————————————————————————————————————————————————————————–

Bu Konuyu Begendiyseniz  Dudullu Dijital Baskı
 konusuda dikkatinizi çekebilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: