HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

Tır Giydirme

15.11.2018
487
Tır Giydirme

Tır Giydirme

Tır giydirme aracınızın kendi firma adınızı yada bir reklam taşımasını istediğiniz zaman yapılan bir işlemdir. Bu işlemin yapılabilmesi için aracın kaplanacak bölgesinin en geniş bölgesinden, en küçük bölgesine kadar tüm ölçüleri doğru. Bir şekilde alınır ve kontrol edildikten sonra aracın giydirme işleminin yapılacağı kısmının fotoğraf çıktısı üzerinde işaretlemeler yapılır.Aracın birebir ebatlarına uygun şekilde. Aracın taşıyacağı tasarım yapılır. Bu işlem yapılmadan önce aracınızda giydirme işlemi yapılacak her noktanın yıkanması ve sorunsuz bir şekilde kuruması gerekir. Bu işlem önemsiz gibi görünse de oldukça önem arz eder çünkü ıslak kalan kısımda giydirme işleminde kullanılan. Folyolar yeteri kadar kurumamış kısımlara yapışmaz ve bir süre sonra folyo kendini atabilir. Bu da giydirme işleminin başarısız olması anlamına gelir. Aracınızın temizliği ve yeteri kadar kuruması durumu başarıyla tamamlandıktan sonra giydirilecek olan malzemeler hazırlanır.

Tır Giydirme modelleri

Giydirilecek olan malzeme her zaman verilen ölçülerden biraz daha büyük basılmalıdır ki hata yapma riski göz önüne alınarak, bu hatalar için yeteri miktarda pay bırakılmış olsun. Tır giydirme işlemine aracın yan tarafından başlayacaksanız eğer tüm parçalarınız tam olmalı ve nereden başlayacağınızı yani başlangıç noktanızı iyi belirlemelisiniz.  Malzeme yapıştırılmaya aracın yan arka kısmından başlanmalıdır. Keçe kullanarak hava kabarcığı kalmayacak şekilde folyonun arkasında bulunan yağlı kâğıt kıvrılarak soyulur ve kalan kısım hava kabarcığı kalmadan aracınıza yapıştırılır. Hava kabarcığı kalmasını engellemek için genellikle keçe kullanılır ancak sıvama tarağı da kullanılabilir fakat sıvama tarağı folyonuzda çizikler meydana getirebilir ve folyonuzda laminasyon adı verilen koruyucu tabaka yok ise geri döndürülemez çizikler meydana gelebilir.

Aracınızda kanallar ya da çıtalar olabilir, sanki bunlar yokmuşçasına dümdüz bir şekilde aracınıza yapıştırma işlemi gerçekleştirilir.  Ardından bu işlemler yapılırken kullanılan fön makinesi ile hiç hava kabarcığı kalmayacak şekilde ısıtılarak yapıştırılır. Tır giydirme işleminin ömrü 1 yıl ile 3 yıl arasında değişir. Ancak hava şartları ve kullanımı bu sürelerde büyük değişiklikler yaratabilir. Aracınızı yıkamaya verdiğiniz zaman fırça kullanarak yıkanmamasına özen göstermelisiniz çünkü fırçanın kılları aracınızın ek yerlerinde yapışık olan folyoya zarar verebilir. İşleminiz başarı ile tamamlandıktan sonra eğer hava kabarcığı görürseniz kendiniz maket bıçağının ucu ile havanın çıkabileceği kadar bir delik açarsanız bu sorunu çözebilirsiniz ancak açtığınız delik 2-33 mm’lik kadar bile büyük olursa hava şartları değiştikçe bu delik büyür ve belirginleşmeye başlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: