HEMEN ARAKONUM
Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi No:59/G Malteper/İSTANBUL
trende
Şile Neon Tabela

Şile Neon Tabela

Şile Neon tabela özel üretilmiş ateşte ısıtılarak şekil alabilen, küçük cam borular kullanılarak tasarlanan bir reklam türüdür. Genellikle bar, restorant, eğlence merkezleri için uygun olan bir tabeladır. Neon tabela diğer tabela çeşitlerine göre daha fazla dikkat gerektiren daha fazla incelik isteyen bir tabela türü olduğu için işinde çok başarılı ve usta kişiler tarafından yapılması gerekir. Şile Neon tabela yapımında ateşte ısıtılarak yapılan neon çubuklarından yararlanılır. Bu çubuklar minik floresan camlardan oluşmaktadır. Tasarlanan grafik,  harf ya da logonun ısıtılarak şekli verildikten sonra içerisinde bulunan hava vakum yardımıyla çekilmektedir. Havası boşaltılan çubukların iç kısmına neon gazı ilave edilir.  Bu gaz kırmızı renktedir.  Neon çubuklarının kırmızının dışındaki renklerle yanması için argon gazına ihtiyaç duyulmaktadır. Şile Neon tabelası istenilen her renkte hazırlanabilir. Şile Neon tabelalar uzun ömürlü olduğu için daha fazla tercih edilir. Tercih edilmesinin diğer bir nedeni ise daha fazla dikkat çekmesidir.

Sağlıklı ve uzun ömürlü neon tabela yapılabilmesi için doğru miktarda ve doğru güçte trafonun kullanılması gerekmektedir.  Yeterli şekilde monte edilmeyen trafo belli süre sonra arızaya neden olabilmektedir ve ya güç düşeceği için yeterli ışık verememektedir. Neon tabelaların yaklaşık olarak ömrü 7-13 yıl olarak bilinmektedir. Bu süre sürekli açık kalması ile alakalıdır. Trafoların ömrü ise 3-5 yıl olarak bilinir.  Dışarıda bulunan neon tabela trafolarını korumak için izolasyon ile kaplanmaktadır. İnce işçilik gerektirdiği için işin uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir. Neon harfler her zemine uygulanmaktadır.

Şile Neon tabela için işçilik çok önemlidir. Doğru şekilde kaliteli yapılan işçilik ile uzun süre sorun yaşamadan tabelamız dayanır. Geceleri çok gösterişli ve ilgi çekici olur. Dikkat çekici ve elektrik gücü az olduğu için tercih edilme olanağı daha fazladır. Çok fazla renk seçeneği olduğu için siz ve işyerinize canlılık ve farkındalık katmaktadır. Elektrik üretimi de sanıldığı kadar fazla değildir. Bu konu hakkında bir örnek vermek gerekirse 7 metre neonu çalıştıran 10000 voltluk bir trafonun elektrik tüketimi 100 Watt’lık bir ampul kadardır diyebiliriz). Neon tabela kendini her yerden gösterir o yüzden tercih ederseniz pişman olmalısınız. 

whatsapp

whatsapp

whatsapp

—————————————————————————————————————————————————————————————–

Bu Konuyu Begendiyseniz  Sultanbeyli Neon Tabela
 konusuda dikkatinizi çekebilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: