HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

Pleksi Üzeri Baskı

14.11.2018
563
Pleksi Üzeri Baskı

Pleksi Üzeri Baskı

Pleksi üzeri baskı, kalite ve görsellik açısından en önemli dekorasyon malzemelerinden bir tanesidir. Pleksi ’nin malzeme olarak kaliteli olması ve yapısının şeffaf olmasından dolayı ışık geçirgenliğini tam olarak sağlamaktadır. Bu özelliğinden dolayı ışıklı ortamlarda en fazla tercih edilen ve kullanılan bir modeldir. Ayrıca reklam malzemesi özelliği taşıyanlar arasından en fazla tercih edilenidir. Tabela üretiminde sıklıkla pleksi malzeme tercih edilmektedir. Kullanılan pleksi profesyonel ustaların ellerinde şekillenerek kullanıcıların isteğine göre son halini almaktadır. Sipariş aşamasında kullanıcıların istekleri ve tercihleri doğrultusunda bir yol izlenmektedir. Son aşama olan işlenmiş hali de müşterilere sunulmaktadır. İstenilen şeklin oluşturulması için alanında uzman kişilerle çalışılması gerekmektedir. Pleksi baskı yaparken baskıda beyaz mürekkeplerde kullanılmasından dolayı baskı fiyatları iki kat artmakta ve daha maliyetli olmaktadır. Sadece beyaz pleksi de malzeme renginin beyaz olmasından dolayı mürekkep kullanılmasına gerek duyulmamaktadır.

Pleksi Üzeri Baskı modelleri

Dijital baskı yapımında pleksi genellikle malzemenin üzerini kaplar bu yüzden de malzemenin ışık geçirgenliği kullanılan folyo malzemesinin kalitesine göre değişiklik göstererek yapılan baskı da istenilen sonuca ulaşılamamaktadır. Pleksi üzeri baskı hizmeti veren firmaların online sitelerinde yer alan örnek resimleri inceleyerek bu konuda fikir alabilmektesiniz. Farklı malzeme türleriyle birçok farklı model üretimi yapıldığından dolayı, her örneği incelemek fikir amaçlı katkı sağlamaktadır. Her alanda kullanılabilen özellikte olan pleksi malzeme ile farklı fikirler ortaya çıkmaktadır. Son yıllardaki en popüler baskı türlerinden olan pleksi malzeme kullanımıyla düz bir zemine görsel baskı yapılmaktadır.

Pleksi üzeri baskı üretiminde; beyaz pleksi baskı, vakumlanabilir pleksi baskı, kabartma pleksi baskı, pleksi üzeri ışıklı UV baskı gibi birçok çeşidi vardır. Beyaz pleksi baskı mutfak arası panelleri için hazırlanmakta olup dekorasyona katkı yapmaktadır. Düz bir halde basılan pleksi üzeri baskılar, baskı sonrasında özel vakum kaplarına girip şekiller verilerek vakumlanabilir pleksi baskı yapılmaktadır. Kabartma pleksi baskı ile sanatsal çalışmalar veya tipografi yazı sistemleri oluşturulabilmektedir. Pleksi üzeri UV baskı seçeneği piyasada en çok kullanılan reklam materyali olmasıyla birlikte ışıklı tabela modellerinde logo veya görsel şekiller kullanımına sahip olabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: