HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

Minibüs Giydirme

14.11.2018
524
Minibüs Giydirme

Minibüs Giydirme

Minibüs giydirme işlemi dikkat isteyen ve tek kişi ile yapılmayan bir işlemdir. Genellikle iki kişi ile yapılmaktadır. Giydirme yapılırken malzeme olarak folyo kullanılmakta ve aracın büyüklüğüne göre boyutları değişiklik göstermektedir. Ayrıca araçlara yapılan giydirmeler çok etkili bir reklam aracıdır. Günümüzde reklam her alanda büyük bir öneme sahiptir. Giydirme yapılırken, özel yapışkan yüzeyli folyo üzerine dijital baskı ile görsel aktarılıp, araç üzerine dikkatli bir şekilde kaplanmaktadır. Folyo üzerine yapılan dijital baskı kullanıcıların tercihine göre değişiklik göstermektedir. Giydirme yapılırken sonuçtan memnun kalabilmek için, yapım aşamasında dikkat edilmesi gereken bir nokta da giydirme yapılırken kullanılan folyoyu çok fazla çekmemek gerekmektedir. Sonuç olarak çok fazla genişletilmiş olan folyoların giydirme sırasında, birleşim noktaları bir araya gelmemekte ve kullanılacak olandan daha fazla malzeme kullanılması gerekmektedir.

Minibüs Giydirme modelleri

Araç giydirme işlemi yapılırken bazı ortam şartlarının hazırlanması gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi giydirmenin kaliteli görünüm sağlaması için, giydirme yapılacak ortamın kapalı bir ortam olması ve bu ortamın sıcaklığının ortalama oda sıcaklığı ayarında olması oldukça önemlidir. Bu konuya dikkat edilmeden yanlış ısı sıcaklığında giydirme uygulandığı zaman kaplanan yüzeylerde kabarcıklar meydana gelmektedir. Minibüs giydirme işleminde istenilen sonuca ulaşabilmek için bu konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Giydirme yapılacak araçların büyüklükleri birbirinden farklılık göstermektedir. Giydirme yapmış minibüslerin ebatları büyük olduğu için, aracın ebatları büyüdükçe kullanılan folyo ölçüleri de büyümektedir ve bu durumda giydirme yapılırken daha yavaş ve daha dikkatli şekilde yapılması gerekmektedir.

Giydirme işleminin nasıl yapıldığı da insanlarda merak uyandırmaktadır. Giydirme işlemi; aracın arka tarafından ön tarafına doğru baskı yapılan folyolar yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise kaporta, arka ve tavan bölümünün en son kaplanacak ve çamurlukların ise kaplanmayacak olmasıdır. Çünkü plastik ve lastik gibi alanların üzerine yapıştırılınca yapışkanlığını koruyamamaktadır. Giydirme sırasında folyo ısıtılıp soğumaya bırakılarak, genleşmesi önlenir ve daha rahat bir şekilde kıvrımlı alanlarda kullanılabilmektedir. Alanında uzman olan ve profesyonel bir ekibe sahip olan firmalar ile çalışarak minibüs giydirme işlemlerinizde verimli bir hizmet alabilmektesiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: