HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

Kule Vinç Tabelası

10.11.2018
730
Kule Vinç Tabelası

Kule Vinç Tabelası

Kule vinç tabelası insan gücünün taşımaya yetmediği yükleri, yüksek alanlara taşımak için büyük kolaylık sağlamaktadır. Büyük devasa yapıların ve konutların yapılmasında insan gücü yeterli olmamaktadır. Ağır insan gücüyle taşınması zor olan maddeleri daha da güvenli olarak kolaylıkla taşımak için kule vinç kullanılmaktadır. Raylı sistem üzerine istenilen yükler konularak yapıların oluşması sağlanmaktadır. Kule vinçlerinin kullanılmasındaki en büyük etken de her zemine uyum sağlamasından dolayıdır. Ayrıca oldukça büyük bir makine olmasından dolayı demonte olması da büyük avantajdır. Demonte olarak duran kule vinçlerinin kurulumu yapılırken parçaların doğru ve hatasız olarak kurulduğuna ve sağlam bir şekilde olduğuna çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde büyük sorunlara ve kazalara yol açabilmektedir. Kule vinçlerinde ışıklandırma ve reklam panosu kullanılarak yani tabela tercih edilerek görünürlüklerinin artırılması gerekmektedir. Boyut olarak çok yüksek olan ve yerden çok yüksekte çalışan vinçlerde tabela kullanımı sayesinde hava araçlarına yardımcı olunmaktadır. Özellikle gece olduğunda her yer karanlık olduğundan dolayı tabela ile görünümü sağlanmazsa hava araçları için tehlike oluşturmaktadır.

Kule Vinç Tabelası modelleri

Vinç üzerine ışıklı, ışıksız tabela, pleksi tabela, alüminyum tabela, polikarbon tabela, vinil tabela gibi birçok model ve seçenekte olan tabelaların tercihe göre montajı yapılmaktadır. Kule vinç tabelası aynı zamanda reklam olarak da düşünülebilir. Firmaya fiyata reklam yapabileceği bir fırsattır. Özellikle herkesin fark edebileceği yükseklikte olan vinçlere konulan tabelalar bu yükseklik sayesinde etkili reklam yapılmasını sağlamaktadır. İnternet sitelerinde birçok örneği bulunan bu tabelalar firmaların tercihine ve isteğine göre değişiklik göstermektedir.

Tabela kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kule vinç tabelası yaptırırken tabelanın montajının yapılacağı yerin sağlamlığına ve tabelalarda kullanılan harflerin oluşabilecek kötü hava koşulları karşısında dayanıklı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca verimli bir kullanım için ne kadar yüksekliğe montajının yapılıp kullanılacağı ve görüş mesafesinin hesaplanmasının doğru olması da dikkat edilecek hususlardandır. Kule vinçlerinin fark edilmesini sağlayan bu tabelaların yerinin doğru olarak ayarlanması ve güvenlik önlemlerinin alınıp, sağlam bir yapıda olması kontrol edildikten sonra kullanıma başlanması gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: