HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

Kartal Cumhuriyet Mahallesi Otel Tabelası

Kartal Cumhuriyet Mahallesi Otel Tabelası

Kartal Cumhuriyet Mahallesi Otel Tabelası

Otel Tabelası Türkiye 3 tarafı sularla çevrili bir turizm cennetidir. Tabela bu etmen, otellerin ve pansiyonların iş imkânı elde etmesine imkân sağlamıştır. Konaklarken eğlenebileceğiniz ve çeşitli mutfak kültürleri ile tanışacağınız kültürel etkileşim alanlarıdır. Günümüzde otellerin pek çok personele iş imkânı sunduğu ve bacasız sanayi’nin canlanmasına büyük katkılar sağladığı bilinen bir gerçektir. Otel açmaya karar veren bir turizmcinin iyi bir mimardan fikir ve tasarım alması gerekirken iyi bir reklam ya da afiş şirketi ile de gerekli görüşmelerde bulunması gerekir. Çünkü bir şehir gelen yabancı yolcunun dinlenme ihtiyacını gidermek için otel bulması gerekir. Otel yolcunun bulunduğu konumdan uzakta olabileceği için çeşitli otel tabelası ile hem reklam amaçlanıp hem de müşteri potansiyeli artırılabilir.

Otel Tabelası modelleri

Oteller yaz kış çalışan konaklama alanlarıdır. Otellerin çıkış noktası eski tarihlerdeki Kervansaraylara dayanmaktadır. Otel çeşitleri arasında; butik otel, resort otel, pansiyon, hostel,tatil köyü, apart otel vs… şeklinde bir sınıflandırma mevcuttur. Otel çeşitleri arasında; butik otel, resort otel, pansiyon, hostel,tatil köyü, apart otel vs… şeklinde bir sınıflandırma mevcuttur. Günümüzde otellerin pek çok personele iş imkanı sunduğu ve bacasız sanayi’nin canlanmasına büyük katkılar sağladığı bilinen bir gerçektir.  Peki bir otelin hiçbir reklamı olmadan ve faaliyete yeni geçtiğinde müşteri potansiyelini artırabileceği unsur nedir? Otel tabelası işte bu sorunun en etkin cevabıdır. Piyasa da pek çok tabela şirketi ve tabela modeli yer almaktadır. Tabelalara örnek verilecek olunursa; çatı tabelaları, totem tabela, pilon tabela gibi modeller yer almaktadır. Tabela modeli seçilirken dikkat edilmesi gereken iç mekân, dış mekân tabelalarının özellikleridir.

Otel tabelası yaptıracak olanlar tabela çeşitlerini gerekli düzeyde araştırarak tabela yaptırmalıdırlar. İç mekân tabelası çeşitleri arasında; Bay Bayan CW tuvalet tabelaları, kapı ve kat numarası tabelaları, ayaklı panorama tabelası, uyarı levhası, menü, duvar tasarımı tabelası, anahtarlıklar, bölüm tabelası, oda tabelası yer alırken dış mekân tabelaları arasında ise; çatı tabelası, cephe tabelası, totem tabelalar yerini alır. Tabela tercihinde led ve ışıklı tabelalar tercih etmek gece de görünürlüğü sağlayarak potansiyel müşteriler için kolaylık sağlayacaktır. Oteller yıldızlarına göre sınıflandırılmaktadır. Bu sebeple tabela modeli seçerken profesyonel tercihler yapmanız gerekmektedir.

whatsapp

whatsapp

whatsapp

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: