HEMEN ARAKONUM
Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi No:59/G Malteper/İSTANBUL
trende

Kadıköy Suadiye Mahallesi Çatı Tabelası

Kadıköy Suadiye Mahallesi Çatı Tabelası

Kadıköy Suadiye Mahallesi Çatı Tabelası

Kadıköy Suadiye Mahallesi Çatı Tabelası kullanım alanları çok yüksek yerler olduğundan dolayı herkesin görebileceği boyutlarda tercih edilmektedir. Dikkat çekebilecek bir özellikte olmalıdır. Bu yüzden daha farklı bir şekilde tasarlanmaktadırlar. Çatı tabelalarını firmalar veya kurumlar kullanmaktadırlar. Bu firma veya kurumlar tabela yaptırmak istediklerinde tabelanın kullanılacağı ortamda bir gözlem, değerlendirme yapılması gerekmektedir. Diğer tabela çeşitlerine göre daha yüksek alanlara montajı yapılan tabelalar hava şartlarına oldukça fazla maruz kalmaktadırlar. Özellikle rüzgâr oluşumuna karşı dayanıklı olması için tabelaların montajı yapılırken dikkat edilmesi gerekmektedir.

Binanın kat sayısı, tabelanın okunması gereken mesafe, tabelanın kullanılacağı alanın ölçüleri gibi daha birçok konuya dikkat edilerek, tabelalarda kullanılacak harflerin yüksekliği belirlenmektedir. Daha çok kişinin dikkatini çekip, daha çok kişiye ulaşabilmek için kullanım yeri olarak yüksek binaların üst kısımları tercih edilmektedir. Bu yüzden de üretilirken daha fazla malzeme kullanılmaktadır.

Çatı Tabelası modelleri

Genellikle günümüzde her boş bulunan alanlara evler yapılmaktadır. Çarpık kentleşmenin yaşandığı sokaklarda da büyük, küçük binalar aralarda sıkışmış binalar yer almaktadır. Çatı tabelası, büyük binaların arasında sıkışıp kalmış, kaybolmuş olan işletmeler için çok doğru bir seçimdir. Bu sayede seslerini duyurabilir ve kişilerin dikkatini çekebilmektedirler. Konum itibariyle yükseklere montajı yapılmış olan tabelaları görsel açıdan gösterişli bir şekilde tasarlayarak dikkat çekmemek imkânsız olmaktadır.

Genellikle çok insanın bulunduğu ortamlarda yani işlek otoyollarda, yüksek kesimlerde kullanılan çatı tabelaları titizlikle tasarlanıp, sağlam bir şekilde montajının yapılması gerekmektedir. Çatı tabelası tasarlanırken, tabelayı tercih eden firma veya kurumların içeriğini yansıtması oldukça önemlidir. Fark edilmesini sağlamak için büyük boyutlarda yapılan tabelalar, özellikleri gereği birde yüksek alanlarda olmasından dolayı şiddetli rüzgâr gibi hava şartlarına karşı dikkatli olunup, önlemler alınması gerekmektedir. Kısacası zarar verebilecek etkenlere karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Tabela modelini belirlemek için, tabela üretimi yapan firmaların online sitelerinde bulunan görsel örneklerden fikir alabilmektesiniz. Önemli bir nokta da kullanılacak alanın büyüklüğüne göre boyutunun çok iyi bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Tabela modelleri arasından çok avantajlı bir seçim olan çatı tabelaları insanların dikkatini oldukça fazla çekmektedir.

whatsapp
whatsapp
whatsapp

—————————————————————————————————————————————————————————————–

Bu Konuyu Begendiyseniz  Pendik Yenişehir Mahallesi Çatı Tabelası
 konusuda dikkatinizi çekebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: