HEMEN ARAKONUM
Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi No:59/G Malteper/İSTANBUL
trende

Beykoz İncirliköy Mahallesi Eczane Tabelası

Beykoz İncirliköy Mahallesi Eczane Tabelası

Beykoz İncirliköy Mahallesi Eczane Tabelası

Beykoz İncirliköy Mahallesi Eczane Tabelası, eczanelerin daha kolay bulunmasını ve diğer kurumlardan ayırt edilmesini sağlamaktadır. Eczaneleri daha kurumsal yapan firma ve kurumlardan farklı kılan bu tabelalar kırmızı ve beyaz renklerden oluşmaktadır. Herkesin de gördüğü gibi eczanelerin kullanmış oldukları tabelalar tek tip olarak kullanılmaktadır. Bu tek tip uygulaması 2014 yılında yürürlüğe girmiş olan zorunlu bir durumdur.

eczane-tabelasi

eczane-tabelasi

Eczane Reklam Örnekleri

Muayene sonucunda doktorların verdiği ilaçları almak için gittiğimiz eczanelerin kendilerine ait isimlerinin yazdığı tabelalardan bulabilmekteyiz. Yeni uygulamaların getirilmesiyle tabelaların ışıksız olması şart konulmuştur. Sadece ‘eczane’ yazısı ışıklı olup diğer tarafların ışıksız olması zorunluluğu vardır. Tabelalarda zemin beyaz renk üzerine kırmızı renkte harflerle eczane yazısı yazılı olarak kullanılmaktadır. Bu düzenlemelerle yani tabelaların tek tip olması zorunluluğuyla haksız rekabetin oluşmasını önlemek amaçlanmaktadır.

Her eczanenin mutlaka kullanmış olduğu tabelaların fiyatları bazı durumlardan dolayı değişiklik göstermektedir. Eczanenin cephesi ve yapılacak tabelanın genişlik, uzunluk ölçülerinin hesaplanmasına göre fiyatları belirlenmektedir. Fiyatların belirlenmesinde sadece eczane reklamı olarak hesaplaması yapılmaktadır. Yani tabelanın ışıksız olması, isteğe bağlı sadece eczane yazısının ışıklandırılabilmesi kuralı gibi konulara dikkat edilerek fiyat belirlenip yapılması gerekmektedir. Ayrıca son olarak yapılırken zorunlu tutulan bir durum da tabelada kullanılacak olan eczane yazısının harflerinin kırmızı pleksi vakumdan yapılmasıdır. Bu şartlar altında yapılan tabelalarda, tamamen bu kurallarla fiyatlarda belirlenmektedir.

Tek tip tabela kullanılmasıyla ortaya çıkacak olan görsel kirlilik ve eczanelerin kendi aralarındaki haksız rekabet önlenmektedir. Bu durumlar zorunlu hale gelmeden önce her eczane için farklı farklı tabela modelleri istenmekte ve kullanılmaktaydı. Yeni yönetmelik sonucunda belirli standartlar şart koşularak eczane tabelası modelinin çeşitliliğine son verildi. Firmaların internet sitelerinde paylaşmış oldukları tabela resimlerini inceleyerek fikir alabilmektesiniz. Sitede yer alan numaralardan ulaşıp sipariş vermeniz sonucunda kısa sürede tabelalarınızı garantili olarak temin edebilirsiniz. Sipariş vermenizden sonra firmalar tabelanın takılacağı ortama gelerek ücretsiz keşif yapmaktadırlar. Keşif sırasında tabelanın kullanılacağı alanın ölçüsünü alıp, fiyatı belirleyip, ödeme koşulları hakkında bilgi vermektedirler. Gerekli bilgileri sizlere sunup onay vermenizden sonra tabelanızı kısa sürede yapıp belirlediğiniz yere takmaktadırlar.

whatsapp

whatsapp

whatsapp

—————————————————————————————————————————————————————————————–

Bu Konuyu Begendiyseniz  Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Eczane Tabelası
 konusuda dikkatinizi çekebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: