HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

Alüminyum Oyma Işıklı Totem Tabela

31.10.2021
19
Alüminyum Oyma Işıklı Totem Tabela

Alüminyum Oyma Işıklı Totem Tabela

Alüminyum Oyma Işıklı Totem Tabela üretim ve imalt aşamasında neler yaptığımızı sizlere anlatmak istiyorum. Tabela üst kaset kısmı alüminum levhadan imal edilmiştir. Kullanılan alüminyum levha kalınlığı 2 mm’dir. Alüminyum levha cnc kesim makinesinde özel oval kesim ve harflerin geldiği kısımlar oyma şeklinde kesilir.

Levha işlendikten sonra bu levhanın yan kenar banları alüminyum kaynağında kaynak yapılıp tabelanın üsst iskelet kasa kısmını ayarladık. Kasa kısmı ayarlandıktan sonra hazırlanan üst kaset kısmı fırınlı boya yapıldı. Statik boyadan çıkan üst kısım için daha sonra içten beyaz renkte pleksi levhalar yerleştirildi. Levhalar sağlam bir silikon malzeme ile yapıştırıldı.

Pleksiler yapıştırıldıktan sonra üzrine ağırlık koyularak kurumaya alındı. Akabininde biz üst kısmın aydınlatma tafarıyla uğraştık. Aydınlatmaları led floresan lambalar ile yaptık ve gerekenden fazla ışık koyarak tabelayı iyice besledik. Daha sonra boyanan üst kaset kısmı iki parça bşirbirine geçme bir sistemde hazırladığımız için kaset kısmını profil kısmına geçirmesi zor olmadı.

Mavi renkli üst kısım tabela gövdesine sağlam bir şekilde bağlandı. Totem tabelanın alt kısmını ise beyaz renkte alüminyum kompozit panelden ürettik. Önceden hazırlanan metal karkasa ölçüsüne göre derzlenen kompozit rahatlıkla profillerin etrafına oturdu. Böylelikle güzel bir alt gövde oluşturduk. Totemin altın gövdesinin en altında tabelanın ankraj kısmına bağlanana flanş kısmını da öncesinde oluşturmuştuk.

Ankraj kısmı ile flanş kısmı arasında bağlantı vida delikleri ve geçme yerleri öncesinde ayarlanmıştı. Ankraj beşlik L demirden imal ediildi. Böylelikle sağlamca bir totem tabela ankrajı oluşturuldu. Reklam tabelası uzmanı olan firmamız yıllardır totem tabela üretim ve imalatı yapmaktadır. Siz de ssağlam ve gösterişli bir totem tabela sahibi olmak isterseniz bizi arayıp uygun fiyatlarla reklamınızı yaptırailirsiniz.

Tabela yapım aşaması tamamlanmadan biz daha öncesinde tabela için keşife gittiğimiz ve montaj olacak yerde totem tabela için çukuru kazmıştırk. Kazılan çukuru gerekli mimari ölçülere göre belirledik ve ankraj kısmını günler öncesinden çukura gömdük. Gömülen ankraj üzerine beton döktük. Beton kaç metreküp gideceğini iyi hesabı yapılmalıdır. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Biz bu işin uzmanı olarak işi bilen firmaların totem tabela takmasının gerektiğini düşünüyoruz.

Totem tabela ankrajı beton günler öncesinden döküldüğü için sağlam bir temele sahip oldu. Bizde gönül rahatlığı ile tabelamızı montaj yaptık. Çelik gibi mıh gibi yıllardır durması gereken yere tabelayı çaktık. Bi Maşallahınızı alırız..

whatsapp

whatsapp

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: