HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

iş Güvenliği Tabela

09.11.2018
381
iş Güvenliği Tabela

iş Güvenliği Tabela

iş güvenliği; kelime anlamı çalışanların korunmasını sağlayan ve bu konudaki incelemeleri sürdüren bir bütündür. İş kazaları, meslek hastalıkları gibi olası iş yeri sorunlarını en aza indirgemeye yönelik yürütülen çalışmaların tümüne iş güvenliği adı verilmektedir. İş güvenliğinin sağlanması için alınan tedbirlerle işçi ve çalışanın maddi ya da manevi zararları önlenmiş olur. İş güvenliğinden; çalışanlar, geçici işçiler, alt yüklenici çalışanları, ziyaretçiler ve müşterilere varıncaya kadar herkes yararlanabilmektedir. İşçi sağlığını korumanın bir diğer yöntemi ise uyarı levhalarıdır. Makinelerin çalışması hususu başta olmak üzere oluşturulan iş güvenliği tabela sistemleri farklı özelliklerle ve farklı çeşitlendirmelerle piyasaya sunulmakta olan yardımcı bir iş koludur.

iş Güvenliği Tabela modelleri

iş güvenliği tabela çeşitlerine dikkat çekilecek olunursa; yasaklama levhaları, elektrik levhaları, forklift uyarı levhaları, inşaat şantiye levhaları 5S iş güvenliği sertifikası levhaları, portatif yapılı açılır kapanır ayaklı levhalar, acil çıkış gösteren levhalar, geri dönüşüm levhaları, ilk yardım ve iş güvenlik talimatlarının yer aldığı levhalar, tehlikeli madde levhaları, iş güvenliğine ilişkin motivasyon sloganlarının yer aldığı levhalar, havuz uyarı levhaları, etiketleme ya da kilitleme levhaları, giriş ve çıkış yönlerini gösteren levhalar, tıbbi atık levhaları gibi çeşitlendirilebilen tabela çeşitleri kurumlarda yer almaktadır. Bu tür tabelalara ihtiyaç duyulmasının temeli insanı temel alan ve insan sağlığını maddiyatın önünde tutan işletmeler için ehemmiyet taşımaktadır.

Bu tür iş güvenliği tabela sistemleri sayesinde sadece çalışan personel değil etrafındaki pek çok insan sağlığı korunur. Örneğin bir alış veriş mağazasın da ‘ıslak zemin basmayınız! Şeklinde yer alan bir tabela kayarak düşmenin önüne geçeceği için herkesi korur nitelikte bir tabeladır. Yine sokakta bir inşaat alanına asılan ‘inşaat alanıdır yaklaşmayınız! Tabelası herkesi korur nitelikte bir tabela olacaktır. Güvenlik her yerde gereklidir bu sebeple tabelalar uyarıcı nitelikler taşırken tehlikeli makinelerle çalışan iş yerlerindekilerin hayatını kurtarır. İş güvenliği tabelaları yaptırılırken iç mekan Ya da dış mekân olmasına özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Makinelerin çalışmasına ilişkin bir tabelayı makinelerden uzak bir yere astırmak hiçbir işe yaramaz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: