HEMEN ARAKONUM
Atatürk Caddesi, Şimşek Apartmanı No:59/g Maltepe/İSTANBUL
trende

Emlak Afişleri

14.11.2018
625
Emlak Afişleri

Emlak Afişleri

Emlak afişi iyi, dikkat çekici ve çarpıcı olmalıdır. Dikkat çekici olmalı ki yazılan yazıyı okumaya teşvik etmelidir. Yazılan yazı okunaklı, ikna edici ve anlaşılır olmalıdır. Tasarımını kendimiz de yapabiliriz. Çağımız artık teknoloji çağı olduğu için internette birçok programdan istediğimiz tarz, renk ve özellikte tasarım yapma şansımız vardır. Afişte zıtlık kullanırsanız daha okunaklı olabilir. Emlak afişi  Zıtlıktan kastım koyu zemin üzerine açık renk yazı veya açık renk zemin üzerine koyu renk yazı şeklinde hazırlanırsa afişiniz daha okunaklı ve dikkat çekici olabilir. Verilmek istenen mesaj dışında afişte gereksiz fazlalıktan kaçınılmalıdır. Afiş tasarlarken öncelikle boyut önemlidir. Kullanılacak alana göre boyutu belirlemeliyiz.

Emlak Afişleri örnekleri

Boyutlar genel olarak 32x47cm, 50x70cm, 70x100cm, 80x120cm, 100x150cm şeklinde değişmektedir. Bir afişte yazı düzeni de çok önemlidir. Yazılar solda, ortada veya sağda mı olacak bunun düzenini de güzel yapmamız gerekiyor ki afişimiz göz yormasın. Emlak afişi hazırlarken görsel olarak kullanılan resimde çok önemlidir. Afişle bütünlük sağlayacak nitelikte resim seçilmelidir. Süslü yazılar yerine okunaklı, verilmek istenen mesajı doğru iletecek yazılar tercih edilmelidir. Afişi okuduktan sonra insanı çok fazla düşündürecek tarzda değil de daha kolay anlaşılacak cümleler kullanılmalıdır. 3, 4 en fazla 5 kelimeden oluşan slogan tarzında afişler iletilmek istenen bilgiyi daha kolay iletir. 10 sözcüğü geçen afişlerde okumakta zorluk olabilir. Afiş üzerindeki görsellik çok az olmalıdır. Bir tane ya da en fazla üç tane olmalıdır ki hedef kitleye daha kolay ulaşılabilirsiniz. Büyük resimler kullanılırsa daha dikkat çekici olur. Afiş asmak artık çok önemli bir iştir. Belediyeye ait olan yerlere belediyeler, özel kişilerinse istenen kişilere kiralanabilir.

Sokaklarda uzun fırçalarla ellerinde afişlerle eski afişlerin üzerine yeni afişleri yapıştırmaya çalışan çok fazla insanlarla karşılaşıyoruz. Emlak afişi kiralık, satılık olan evleri daha kolay çevreye duyurmak için bu evlerin camlarına veya balkonlarına asılan herkesin görüp dikkatini çekebileceği nitelikte olmalıdır. Üzerinde emlak ismi ve numarası da olduğu zaman bilgi almamız daha kolay olur. Balkonlara asılan afişler biraz daha büyük, camlara asılan afişler biraz daha küçük tercih edilmektedir. Beyaz zemin üzerine siyah yazı tercih edilirse daha çok dikkat çekiyor ve okuması daha kolay oluyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: