HEMEN ARAKONUM
Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi No:59/G Malteper/İSTANBUL
trende

Cnc Kesim

14.11.2018
Cnc Kesim

Cnc Kesim

Cnc Kesim Computer Numerical Control tanımının kısaltması olan Cnc kesim ile sert metaryellerin kesimi kolaylaşır ve biçimlendirilmesi daha mümkün hale gelir. Cnc Tezgâhı tabla ve kesim kafasından oluşur. Torna gibi ilkel bir örneğin en kapsamlı kesim cihazıdır. Cnc ile sac, demir, çelik, alüminyum, ahşap, pleksi gibi düzlemler biçimlendirilebilmektedir. Cnc kesimlerinde fiyatlar kaliteye göre ve kesimi yapılacak alana göre değişkenlik göstermektedir. Cnc kesimlerinde farklı teknolojiler bir arada kullanılmaktadır. Cnc kesimleri çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Kesim çeşitleri; Cnc plazma kesim, Cnc oksijen kesimi, lazer kesimi vs olarak ayrılmaktadır. Firma ne kadar donanıma sahip olsa da kullanma kabiliyeti de üretim standartlarını etkileyicidir.

Cnc Kesim modelleri

Cnc kesim donanımları düzenli olarak bakımdan ve kontrolden geçmelidir Ayrıca cihazların düzenli olarak kalibrasyona ihtiyacı vardır. Bir hat üzerinde bilgisayar aracılığı ile desene uygun biçimde düzlemin kazınması olayı ise farklı bir kesimi çeşidi olan router kesimidir. Router tezgâhı da bir düzlemde devrilerek dönen materyalin oyulması prensibine dayanmaktadır. Çok hassas ölçeklere saihp olan CNN kesim router son aşama teknolojilerden oluşmaktadır. Fakat ahşap gibi yüksek ısıya dayanıklı olmayan materyallerin kesiminde fiziksel router kesim tezgâhı kullanmak zorunludur. Çünkü ahşap yapı itibari ile ateşe dayanıklı olmadığı için oksijen ve plazma yöntemleri ile biçimlenmesi bir hayli zordur. Cnc kesimde CAD ve CAM yazılımı teknik yöntemlerle materyallere oyulmaktadır.

Ağaç, kontrplak, parke, sunta, deri, akrilik, seramik hatta kâğıt maddesi bile Cnc kesim makineleri ile kesilir ve markalama yapılır. Cnc kesimin avantajı, iletken malzemeler vasıtası ile kesim yapılmasıdır ve tüm iletken metallerde cnc kesim işlemi uygulanabilmektedir. Yüksek kesimli performans sergileyen cnc kesim ile kısa zamanda pek çok iş bir anda yapılabilmektedir. Malzemesi kolay taşınır niteliktedir, patlayıcı veya yanıcı maddelere ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca düşük fiyatlı sarf malzemesi kullanılmaktadır. Cnc kesimin yapımı açık hava da dâhil mümkündür. Kesim ile endüstriyel üretim teknoloji devi ile büyüyerek okullar, kobiler dâhil olmak üzere pek çok yerde kullanılmaktadır. Cnc son olarak materyalin yapısını asla bozmaz.

—————————————————————————————————————————————————————————————–

Bu konuyu begendiyseniz Dekota Üzeri Baskı konusuda dikkatinizi çekebilir !!!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: