HEMEN ARAKONUM
Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi No:59/G Malteper/İSTANBUL
trende

AVM Tabelası

07.08.2014
AVM Tabelası

AVM Tabelası

AVM Tabelası sayesinde dikkatini çekip içeri girmeyi tercih eden kişiler vardır. Şehirlerde bulunan AVM’ler insanların alışveriş yapıp, yemek yiyip, oyun oynayıp, sinemada film izledikleri mekânlardır. Kıyafetten, mutfak eşyalarına ve yiyecek ihtiyacına kadar gerekli olan ihtiyaçları için bu ortamları tercih etmektedirler. Birçok çalışanın ve mağazanın bulunduğu bu ortamlarda tabelalarda dikkat çekmektedir. Çok büyük binaya sahip olan AVM tabelaları genel olarak ışıklandırmalı yapıları sayesinde bir şehir görüntüsü vermektedirler. Dışarıda bulunan ışıklandırmalar sayesinde insanlarda AVM içerisinde farklı bir dünya olduğu izlenimi oluşmaktadır. Her alanda kullanılan tabelaların bulunduğu kurumun içeriğini yansıtması gibi AVM tabelaları da içerisinin dizaynını ve temasını yansıtmaktadır. Yani kısacası tabelalara bakarak tahminde bulunulmaktadır.

AVM Tabelası Modelleri

AVM’lerin kullanmış oldukları tabelalarda genellikle klasik motif ve tasarımları ifade eden simgeler barındırmaktadır. Tabelalardaki asıl amaç insanların baktıklarında tabelanın akıllarda kalmasıdır. Bu yüzden akılda kalıcı, şık ve sade olması özellikleriyle oluşturulan tabelalar tercih edilmektedir. İnsanların dikkatini çeken ama ayrıca gözlerini yormayacak şekilde tasarlanmış olan tabelalar, insanlarda merak uyandırmayı amaçlamaktadır. Meraklanmaları sayesinde keşfetmek için AVM’ ye giren insanlar kendilerine göre güzel olanları veya ihtiyaçlarını temin etmek için alışveriş yapmaktadırlar. Bu davranışla AVM tabelası asıl amacını gerçekleştirmiş olmaktadır. AVM tabelası her yönden oldukça önem taşımaktadır.

AVM Tabelasının Tasarlanması

Tabelalar oluşturulurken dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Tabelana yer alan isimleri oluşturan kısım genelde tek yazı fontu ve sade bir yazım şekli tercih edilerek oluşturulmaktadır. Tabelada yazı bölümünün üst kısmı ise birkaç süsleme ve logo amaçlı eklenen şekiller ile AVM’yi ve bulunduğu bölgeyi yansıtmaktadır. Bazı durumlarda da şehri yansıtan bir kalıplaşmış ürün veya renkler de tercih edilmektedir. Yani İstanbul bölgesinde kırmızı renk, düz motifler, boğaz köprüsü gibi imgeler kullanılmaktadır. Malatya bölgesinde sarı renk ve kayısı motiflerinin kullanılması gibi şehri yansıtan imgelere yer verilmektedir. AVM tabelası için birçok hizmet veren firmalar sayesinde istediğiniz şekilde tasarlamış olduğunuz AVM tabelası ile amacınıza ulaşabilmektesiniz. Binanın büyüklüğüne uygun ve içerisini yansıtan tabelalar sayesinde kişilerde merak duygusu uyandırılmaktadır.

—————————————————————————————————————————————————————————————–

Bu konuyu begendiyseniz Avukat Tabelası konusuda dikkatinizi çekebilir !!!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: